Buderus Vaillant Dikmen olarak  kombi tipleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Ülkemizin konusnda uzman ısıtma cihazları markası olan VaillantBuderus marka ısıtma cihazları alımı esnasında dikkat etmenizi önerdiğimiz bazı bilgiler vereceğiz.

Doğalgaz ile çalışan cihazlar yakıtı kullanma yöntemine göre, yoğuşmalı ve yoğuşmalı olmayan cihazlar olarak iki gruba ayrılır.

Yoğuşmalı olmayan cihazlar kısaca belirtmek gerekirse ısınma ihtiyacını karşılamak için doğalgazı yakarak başka işlem yapmadan ısı enerjisine dönüştürür ve yanma işlemi sonucunda  sıcak havanın  bir kısmını baca ile dışarıya verir. Bir kısmı ısıya çevrilen artan kısmı  bacadan tahliye edilen, yüksek sıcaklığa sahip su buharı boşu boşuna dış ortama salınmış olur.

Daha ileri teknoloji sistem  olan yoğuşmalı kombilerde ise yoğuşmasız  kombilerin aksine bacadan dışarıya boşa atılan su  buharını tekrar geri kazandırır.

Su buharı bu cihazlar tarafından  yoğuşturularak borulardan geçiririlerek tekrar ısı enerjizine çevrilir . Yoğuşmalı kombi adı da buradan gelmektedir. Konvansiyonel cihaza göre aynı birim yakıtı alan cihazdan daha fazla miktarda yararlanmak anlamına gelir ve doğalgaz faturalarında tasarruf sağlar.

Buderus Vaillant Dikmen  kombi  yetkili satıcı firmamızdan satın alırken tercih edeceğiniz modelin yoğuşma teknolojisine sahip olmasının yanı sıra  ısıtma için kullanılacak alanın özelliklerini bilmeniz önemlidir.

Buderus Vaillant Dikmen Bayii ücretsiz keşif  hizmeti

Eviniz ya da ofisinizin alanı ve izalasyon durumu banyonuzun sayısı ve benzeri verilerle değerlendirmeye tabi tutulması gerekmektedir.

Türkiye’de gerek hesap yöntemlerindeki emniyet katsayıları gerekse tesisat uygulayıcılarının tecrübeleri dolayısı ile radyatör seçimleri genellikle büyük yapılmakta ve yoğuşmalı cihaz kullanımı elverişli olmaktadır.Tüm  sezon boyunca kombi çıkış suyu sıcaklıkları tavsiye edilen sıcaklığını altında kalmaktadır.

Şüphesiz ki verim değeri ve sessiz işletim kombinin en önemli özellikleri arasında gelir. Bu özellik seçimi yapılacak cihazlar arasında kullanıcının karar vermesinde önemli rol oynar.

Bildiğiniz gibi yönetmeliğine uygun olarak her ısıtma cihazının içinden enerji etiketi ve bilgi klavuzu çıkmak durumundadır. Tüm tedarikçi ve üreticiler bu değerleri yönetmeliğin tanımadığı standartlara göre aynı yöntemlerle ölçümlemek zorundadır.

Tüm yoğuşmalı cihazlar belli ısıtma enerji sınıfına sahip olmakla birlikte kullanım verimlilikleri açısından farklılıklar gösterebilir. Ayrıca ısıtma ihtiyacınızın düşük olduğu durumlarda da  boşa enerji harcamamak için  doğru cihaz seçimi açısından önemli bir kriterdir.

Buderus Vaillant Dikmen  Türkiye’de hızlı ve kaliteli hizmetleriyle fark yaratmaktadır.  Ev ve işyerlerinize en uygun cihazı seçebilmeniz için web sitemizden Buderus Vaillant  Dikmen  bilgilerine kolayca ulaşabilir ve ücretsiz olarak keşif hizmeti alabilirsiniz.

Yetkili firmamızdan yeni aldığınız ve adresinize kapalı kutuda teslim edilen cihazın  ve fabrikadan paketli şekilde gelen muhteviyatından cihazın kullanma kılavuzu,  montaj parçaları, cihaz ve boruları çıkmaktadır.

Firmamız bölgesinde en kaliteli kombileri satan firma olarak bilinmektedir. Sürekli kendisini yenileyen firmamız  farklı modeller çıkaran, yeni nesil cihazları güncel olarak sizlere sunmaktadır. Vaillant Dikmen kullanım kolaylığı  sağlayan, teknik avantaj oranı yüksek olan ve kullanımı sıklıkla tercih edilen cihazları tercih etmektedir.

Firmamız yeni cihazların montajını mutlaka yetkili teknik servise yaptırmanızı tavsiye etmektedir. Montajı yetkili servise yaptırılmayan cihazlarda, sorumluluk tamamen kişiye ve kurulumu yapana ait olmaktadır.

Yetkili bayii sorumlu tutulamaz. Mağdur olmamanız adına montajın yetkili servis tarafından gerçekleştirilmesi önemli bir konudur. Yeni aldığınız cihazın kullanımıyla ve çalıştırılmasıyla ilgili kullanma kılavuzunun üzerinde yönergeler bulunmaktadır. Cihazını yenileyecek veya yeni alacaklara  ürünlerimizi tavsiye ederiz.