{En iyi kombi markası}  olan Vailant kombiler üstün yoğuşma teknolojileri sayesinde,  A sınıfı enerji ile  düşük doğalgaz tüketimi sağlamaktadır. Akıllı ısıtma sisteminin kullanılabilmesi bu cihazların avantajlı yönü olarak görülür. Donmalara karşı emniyet sisteminin olması, oldukça avantaj sağlarken, cihazın genel kullanımı kendi  ekranından kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Ayrıcalıklı tasarım ve boyutları da cihazı en iyi kombi markası kategorisine yükseltmiştir. Enerji verimliliğinde pek çok cihaza göre oldukça avantajlıdır.

Isıtma alanı gereksinimine bakıldığında diğer rakiplerinden öndedir. Kcal karşılaştırma değerlerinin diğerlerine farklı olduğunu kullananlar söylemektedir. Kullanıcı paneli her yaşta kişinin kolayca anlayabileceği şekilde tasarlanmıştır. Kullanım kılavuzu olmaksızın bile kumanda yerleri ve paneli anlaşılır. Görsel açıdan başarılı  seçeneklere sahiptir.

Cihazların gürültüsüz çalışması da büyük bir ayrıcalıktır.   Ses konusunda rakiplerine göre tatmin edici olması da en iyi kombi markaları kategorisne yükseltmiştir.  Kullanım suyu debisi diğer cihazlara göre oldukça iyidir. Vaillant kombi sayesinde ısınmadan %35 lere varan tasarruf oranına sahip olabilirsiniz.

Cihazlarda  paslanmaz çelik eşanjörün mevcut olması da en iyi kombi markası arasında büyük avantajdır.